joomplu:12114
{joomplucat:919 limit=4}

 

We wtorek 8 listopada po raz kolejny tomaszowscy gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych nr 6 pod kierunkiem polonistki mgr Ewy Kalbarczyk. Tematem tegorocznej lekcji był  „Naturalizm w teatrze”. Na całość złożyły się: krótki wykład o założeniach i historii teatru naturalistycznego oraz spektakl „Moralność pani Dulskiej” według Gabrieli Zapolskiej, przygotowany przez koło teatralne ZSP6.Kostiumy, scenografia, a przede wszystkim doskonała gra młodych aktorów zostały bardzo pozytywnie ocenione przez zgromadzoną w gościnnych salach  O.K.Tkacz publiczność. Najwięcej braw otrzymała odtwórczyni tytułowej pani Dulskiej -  Beata Krześlak, uczennica klasy IV  Liceum Plastycznego, której rola była najbardziej absorbującą w przygotowaniu, ale docenieni zostali także pozostali aktorzy: Karina Promny, Anna Bystrońska, Patryk Owczarek, Bartłomiej Wojciechowski, Daria Skrobek, Aleksandra Grzegorek, Ada Sobierska i Aleksandra Bubis - uczniowie Liceum Plastycznego oraz Technikum Graficznego i Fototechnika. We wtorek 8 listopada po raz kolejny tomaszowscy gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych nr 6 pod kierunkiem polonistki mgr Ewy Kalbarczyk. Tematem tegorocznej lekcji był  „Naturalizm w teatrze”. Na całość złożyły się: krótki wykład o założeniach i historii teatru naturalistycznego oraz spektakl „Moralność pani Dulskiej” według Gabrieli Zapolskiej, przygotowany przez koło teatralne ZSP6. Kostiumy, scenografia, a przede wszystkim doskonała gra młodych aktorów zostały bardzo pozytywnie ocenione przez zgromadzoną w gościnnych salach  O.K.Tkacz publiczność. 
Najwięcej braw otrzymała odtwórczyni tytułowej pani Dulskiej -  Beata Krześlak, uczennica klasy IV Liceum Plastycznego, której rola była najbardziej absorbującą w przygotowaniu, ale docenieni zostali także pozostali aktorzy: Karina Promny, Anna Bystrońska, Patryk Owczarek, Bartłomiej Wojciechowski, Daria Skrobek, Aleksandra Grzegorek, Ada Sobierska i Aleksandra Bubis - uczniowie Liceum Plastycznego oraz Technikum Graficznego i Fototechnika. 

    W dniu 14 grudnia 2015 roku nauczyciele i młodzież naszej szkoły zorganizowali dla uczniów tomaszowskich gimnazjów lekcję teatralną pt. Stanisława Wyspiańskiego koncepcja teatru. Lekcja odbyła się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ, a złożyły się na nią: krótki wykład o twórczości Stanisława Wyspiańskiego ilustrowany filmem obrazującym dorobek artysty oraz  zajęcia warsztatowe poświęcone jego koncepcji teatru. Zajęcia poprowadziła pani profesor Ewa Kalbarczyk. Na zakończenie lekcji uczniowie z Koła Teatralnego zaprezentowali się w widowisku A ja o Polsce marzę przygotowanym na podstawie dramatu Wyspiańskiego WESELE.

Zajęcia spodobały się zaproszonym gimnazjalistom, o czym świadczyły ich pochlebne opinie kierowane do organizatorów po zakończeniu spotkania.  

        {joomplucat:780 limit=20|columns=3}

W części artystycznej koło teatralne działające w naszej szkole przedstawiło, specjalnie przygotowany na tę okazję, spektakl poetycko – muzyczny „I śniłem życie mojego narodu,  królewskie, błękitne, pogodne …”, który powstał na podstawie dramatów Stanisława Wyspiańskiego Wesele i Wyzwolenie oraz  utworów lirycznych artysty. Całość, wzbogacona fragmentami filmu Andrzeja Wajdy,  przyjęta została niezwykle przychylnie i  nagrodzona gromkimi brawami na stojąco.

 

 

 

przedstawienie wyspianski 20140307 1087558760

 

Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia z przedstawienia

W dniu 17 lutego w hali SZP2 odbyły się VII powiatowe Spotkania Noworoczne Miasta i Gmin.

W artystycznej części uroczystości, zatytułowanej Biesiada bez granic, przygotowanej przez nauczycielki naszej szkoły: panią prof. Ewę Kalbarczyk i panią prof. Magdalenę Czarnecką, udział wzięły nasze koleżanki z liceum ogólnokształcącego, technikum technologii odzieży oraz technikum fryzjerskiego, które zatańczyły taniec flamenco oraz bardzo widowiskowe biesiadne tańce rosyjskie.

Całość uroczystości poprowadzili nasi niezawodni konferansjerzy: Asia Zielińska i Konrad Szczegielniak, wspaniale prezentujący się w staropolskich kontuszach.  

Gratulujemy kolejnego udanego występu.

powiatowe spotkania 5 20110512 2035572850

Zapraszamy do galerii:

VII powiatowe Spotkania Noworoczne Miasta i Gmin

W dniu 7 listopada 2010 roku podczas Powiatowych Obchodów Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły wystawiła w kinie Włókniarz widowisko poetycko – taneczne A to Polska właśnie.

Pod kierunkiem opiekuna koła teatralnego pani prof. Ewy Kalbarczyk i pani prof. Magdaleny Czarneckiej przygotowała historię walk o wolność ojczyzny, od chwili utraty przez nią niepodległości, aż do czasu wyzwolenia w roku 1918.

Taneczne i recytatorskie umiejętności naszych koleżanek i kolegów, wzbogacone poetyckim słowem i fragmentami filmów bardzo podobały się tłumnie zgromadzonej w kinie publiczności, która nagrodziła, występ gromkimi brawami.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie:

Joanna Zielińska, Konrad Szczegielniak, Krzysztof Lisicki, Paulina Gałka, Magdalena Opyc, Anna Piwowarska, Lidia Żądło, Marzena Stańdo, Agnieszka Wolska, Anita Majewska, Joanna Kowalewska, Marika Greiber, Ewelina Szpakowska, Karolina Śliwińska, Klaudia Krześlak, Cezary Karpiński, Kamil Ciepluch, Patryk Skrobek.

powiatowy obchod swieta niepodleglosci 20121115 1958069727

Zapraszamy do galerii:

Powiatowy Obchód Święta Niepodległości

W maju 2009 roku koło teatralne zadbało o oprawę artystyczną wernisażu wystawy "Sztuka art deco", zaprezentowanej w naszym Muzeum. W bardzo zabawnym spektaklu "Ławeczka" zagrali : Konrad Szczegielniak i Krzysztof Lisicki.

zajeciapozalekcyjne teatralne 2010-03-04 12 49 dsc 0116 20110325 1453442027

Zapraszamy do galerii:

Wystawa w muzeum

Suknie mieniące się koralikami, atłasowe pantofelki, fraki, cylindry i inne eleganckie detale mody lat trzydziestych – wszystko to
można było oglądać na wystawie w tomaszowskim muzeum.
Podczas uroczystego otwarcia wystawy, czyli 30 listopada 2007, młodzież naszego koła zaprezentowała spektakl poetycko-muzyczny, wprowadzający gości w klimat lat dwudziestych.
Na program złożyły się wiersze J. Tuwima, K.J. Gałczyńskiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Wszystko to w zaimprowizowanej scenerii przedwojennej „Cafe-Odeon”, przy dźwiękach gramofonu i strojach z epoki.
W spektaklu udział wzięli :
Marcin Turowiecki
Monika Skiba
Szymon Błażejewski
Karol Koperkiewicz
Paulina Kugiel
Daria Pazura
Michał Kaczmarek
Joanna Ciepluch
Jarosław Chachuła
W rolę Hanki Ordonówny wcieliła się uzdolniona muzycznie uczennica klasy 3c Kasia Skolik.

31 p1010042 20110325 1196823168Zapraszamy do galerii:

"Lata dwudzieste, Lata trzydzieste"

Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali swoje umiejętności podczas uroczystej Gali V Konkursu Plastycznego dla gimnazjalistów, który odbył się 3 marca 2007 r. W oczekiwaniu na werdykt jury szkolna Loża Satyryków przedstawiła śmieszne scenki kabaretowe, oczywiście z „ubiorem w tle”.

W przedstawieniu wystąpili :
Kuba Tuk
Adrian Kamiński.

zajeciapozalekcyjne teatralne 2010-03-05 13 23 7 20110325 1187419483

Zapraszamy do galerii:

"Szkolna loża satyryków"

13 października 2006 roku koło teatralne wystawiło podczas Dnia Edukacji Narodowej farsę „Lekcja miłości”.

W zabawnym spektaklu wystąpili uczniowie klasy 3a:

Krystian Felijakowski- jako syn

Artur Spała- ojciec

Katarzyna Gliścińska- kandydatka na narzeczoną.

33 2 20110325 2045512792

Zapraszamy do galerii:

"Lekcja miłości"

Obchody Święta Niepodległości w naszym mieście sprowadzały się zwykle do oficjalnych uroczystości pod pomnikiem legionistów.
Tym razem nasza młodzież przygotowała i wystawiła spektakl kostiumowy według Warszawianki Stanisława Wyspiańskiego, nawiązujący do ważnego dla naszego kraju wydarzenia – bitwy o Olszynkę Grochowską w 1830 roku. Epizod ten, związany z walką o powrót naszego kraju na mapę świata, zaprezentowany został podczas uroczystej Akademii Miejskiej w dniu 7 listopada na scenie kina "Włókniarz”.
 W rolę historycznych bohaterów dramatu Wyspiańskiego wcielili się uczniowie koła teatralnego:
Chłopicki - Konrad Szczegielniak
Skrzynecki- Krzysztof Lisicki
adiutant – Michał Kaczmarek
Maria – Monika Skiba
Anna – Katarzyna Tomczyk
Zofia – Monika Małachowska
stary wiarus – Błażej Wojciechowski
Reżyserem spektaklu była pani prof. Ewa Kalbarczyk, na co dzień opiekun koła.

 409 4 20110325 1882229221Zapraszamy do galerii:

Obchody Święta Niepodległości 2008