Takiego pięknego Anioła otrzymaliśmy za naszą działalność wolontariatową. Uroczyste wręczenie statuetek miało miejsce podczas gali „Anioły są wśród nas” zorganizowanej w Urzędzie Miasta z okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Dziękujemy za wyróżnienie!

W trakcie Dnia Otwartego 06.12.2019 uczniowie Liceum Plastycznego zorganizowali akcję „Świąteczne Eko – Torby”.  Torby wykonane z ekologicznych materiałów zostały ozdobione autorskimi projektami ze świątecznymi motywami przez uczniów klas drugich, trzecich oraz czwartych ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na Fundację Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego, która opiekuje się bezdomnymi kotami, stwarza domy tymczasowe i przygotowuje do adopcji. Więcej informacji o Fundacji na stronie: http://miastokotow.pl/. Torby wielorazowego użytku są świetnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, kupując torbę propagujemy ekologiczny styl życia. Zapraszamy do zakupu torebek podczas kolejnej akcji – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. To dobry pomysł na drobny prezent a ich zastosowanie jest wszechstronne. Osoby zainteresowane stworzeniem własnego projektu zapraszamy do kontaktowania się z nauczycielem Aranżacji Wnętrz – Karoliną Ageena. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili torby i wsparli naszą akcję.
Informacja dotycząca użytkowania toreb: zaprasować malunek na torbie przez bawełniany materiał, prać w niskich temperaturach.

5 grudnia uczennice naszej szkoły Kinga Lipińska (1 LSP), Klaudia Stańczyk (2 LP) oraz nauczyciel bibliotekarz Anna Porczyk odwiedziły dzieci w Przedszkolu nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas spotkania grupa sześciolatków wysłuchała opowiadań oraz wierszyków związanych z zimową porą roku. Dzieci chętnie włączyły się w czytanie i dokańczały zaczęte zdania. Wykazały się także świetną wiedzą, prawidłowo odpowiadając na czytane zagadki. Podawały także wyrazy zaczynające się na znane im litery związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie ze starszymi koleżankami oraz paniami dzieci bawiły się w wyliczankę „Onse madonse”. Zaśpiewały również piosenkę o Mikołaju i jego reniferach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki  podarowały dla naszej szkoły świąteczny stroik. Od nas dzieci otrzymały szydełkowego aniołka, który został powieszony na choince oraz cukierki a także przygotowane przez uczennice klasy 3 G - Natalię Bąk i Ewelinę Koch małe Mikołaje.

Rusza kolejna edycja akcji Szkolna Świąteczna Paczka. Zapraszamy do udziału całą społeczność szkolną.

W środę, 27 listopada 2019 roku, w hali sportowej ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. odbył się koncert zatytułowany "Młodzież Seniorom". Pomysłodawcą zorganizowania koncertu był Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego. Koncert poprowadzili: Beata Stańczyk - naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego i Arkadiusz Broniarek - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim. Na scenie wystąpiła uzdolniona młodzież, uczniowie tomaszowskich szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Żegnałek (kl. 3LP) i Aleksandra Heleniak (kl. 4F), które do występu przygotował pan Adam Tataradziński. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła także w obsłudze zaproszonych gości.

Zdjęcia: Format3A i nasztomaszow.pl

Podsumowaliśmy październikową zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Tomaszowie Maz. W akcji koordynowanej przez pedagoga szkolnego wzięli udział uczniowie z 15 klas, wychowawcy i nauczyciele. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu przekazaliśmy karmę suchą i mokrą zakupioną za kwotę 633 zł oraz narzuty, koce i poduszki.

W dniu 04.10.2019r. uczennice  klasy 1 FN gr. II oraz uczennice klasy 3 FoF: Klaudia Drużdż, Wiktoria Polus oraz Weronika Sadowska wykonywały stylizacje jesienne przedszkolaków na „Pokaz mody” w Przedszkolu Nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Sprawiło to ogromną radość dzieciom, jak również młodzieży naszej szkoły. Uczennice ZSP nr 6 mogły wykazać się swoimi umiejętnościami zawodowymi, doświadczyć jak wygląda praca z takimi małymi dziećmi oraz poznać sposób wykonywania pracy fryzjerskiej na innej niż zazwyczaj grupie wiekowej.

Udział młodzieży w spotkaniu z przedszkolakami odbył się dzięki inicjatywie nauczyciela przedmiotów zawodowych - pani Justyny Piątek.

31.05.2019r. odbyła się loteria fantowa zorganizowana by pozyskać fundusze na chemioterapię Michała Pietrzyka ucznia naszej szkoły. Wśród fantów znalazły się m.in. vouchery na usługi krawieckie, fryzjerskie, karnety na fitness, siłownię, na spływ kajakowy, bilety do kina, zaproszenia na pizzę, słodycze.

Sponsorami naszej loterii byli:

Państwo Marek i Sylwia Wiercińscy – MARCO – hurtowania zoologiczna, Tomaszów Maz.

Pani Mariola Garnys Kwiaciarnia „La Flor”, Tomaszów Maz.

Pan Mariusz Skoneczny PUB DUET, Tomaszów Maz.

Kapitan Jack Smardzewice

OSP Smardzewice

Firma „TMC” Moda Group, Tomaszów Maz.

Państwo Tomasz i Agnieszka Kwiatkowscy – PAGAJ, Budziszewice

WOPR w Tomaszowie Maz. baza w Smardzewicach

Pani Magdalena Ciesielska – Studio krawieckie ARIADNA, Tomaszów Maz.

Pan Michał Walczak – Restauracja ALCHEMIK, Tomaszów Maz.

Fiero Pizza Pietrzko Sp.j.

Kino Helios

StepONE Fitness Piotrków Trybunalski

Rodzinny Park Przygody „Nad Pilicą”, Tomaszów Maz

Pani Anna Krasoń-Skibicka – usługi fotograficzne

Siłownia Apollo w Tomaszowie Maz.

Emilia Krawczyk – mistrzyni świata w stylizacji rzęs, Piotrków Tryb.

Pracownia Fryzjerska Martyna Iga Dela, Tomaszów Maz.

Pani Anna Maria Jurewicz – artysta malarz

Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Z okazji Dnia Dziecka w Cekanowie odbył się festyn, zorganizowany dla najmłodszych przez Zespół Szkół w Komorowie. Uczennice naszej szkoły z klas 3F, 2FoF, 1FoF i 1LP zaplatały kolorowe warkoczyki oraz malowały dziecięce buzie, sprawiając najmłodszym wiele radości. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego smile