Młodzież ucząca się w zawodzie technik usług fryzjerskich bierze udział w projekcie Strefa zawodowców, w ramach którego szlifuje umiejętności fryzjerskie pod okiem pana Włodzimierza Białkowskiego. Tym razem zajęcia z koloryzacji odbyły się w Salonie Mistrza Włodzimierza w Tomaszowie Maz.

 

Dnia 29.05.2019r. w naszej szkole odbył się pokaz umiejętności fryzjersko-kosmetycznych. Zebrani uczniowie obserwowali proces powstawania makijaży, które wykonywały pani Izabela Białkowska właścicielka Gabinetu Pielęgnacji i Wizażu oraz Natalia Stańczyk – uczennica klasy 2FoF. Równocześnie dziewczyny z klasy 3F Kinga Warczyńska i Aleksandra Czajka oraz pan Włodzimierz Białkowski właściciel Salonu Mistrza Włodzimierza tworzyli fantastyczne fryzury m.in. klasyczny kok z elementami awangardy, upięcie romantyczne na bazie twistu oraz fryzurę w stylu boho, lekką i zwiewną. Modelkami podczas pokazu były Julia Majewska, Kinga Matczak i Ewelina Gałązka z klasy 3F. Proces tworzenia makijaży i fryzur obserwowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Prowadzący pokaz udzielał wskazówek jak właściwie wykonać fryzury oraz pielęgnować włosy. Dzisiejsze spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy szkoły z państwem Izabelą i Włodzimierzem Białkowskimi, właścicielami firmy fryzjersko-kosmetycznej. 

W nowym roku szkolnym klasa pierwsza po szkole podstawowej kształcąca w zawodzie technika usług fryzjerskich będzie realizować dodatkowe zajęcia z kosmetyki i wizażu.

Młodzież kształcąca się w zawodzie "technik usług fryzjerskich" wzięła udział w certyfikowanym kursie wizażu, który zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców".

joomplu:23041
{joomplucat:1513 limit=3|columns=3|ordering=random}

W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego "Strefa zawodowców" grupa uczniów wzięła udział we fryzjerskim szkoleniu instruktażowym "Nowe trendy".

joomplu:23024
{joomplucat:1512 limit=3|columns=3|ordering=random}

 

joomplu:20909

Od piątku 15.06. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w plenerze malarskim. Bardzo intensywny czas wypełniony był głównie pracą twórczą, zbieraniem inspiracji, korektami, spotkaniami, rozmowami o sztuce. Pod opieką nauczycieli przedmiotów artystycznych: mgr Anny Marii Jurewicz, dr Magdaleny Walczak oraz mgr Anny Kunki - Kawełczyk uczniowie tworzyli pejzaże w pięknej scenerii doliny Pilicy, inowłodzkich zabytków, a także pracowali nad tematami : "wolność i niepodległość ", szukając niebanalnych rozwiązań artystycznych do niełatwego zadania. W sobotnie popołudnie odwiedziliśmy artystów Annę i Jarosława Luterackich w autorskiej Galerii. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie. W Galerii Atelier oprócz obrazów pana Jarosława i rzeźb pani Anny znajduje się pracownia z wielkim piecem ceramicznym. Mieliśmy też możliwość obserwowania nocnego nieba przez teleskop, za co bardzo dziękujemy Darkowi Doroszowi. Mimo tylko 5 dni pracy w plenerze powstało wiele pięknych obrazów, rysunków, szkiców.

Dziękujemy naszemu gospodarzowi Willi Amber, panu Andrzejowi Ambroziakowi. Szczególne podziękowania składamy naszemu sponsorowi Staroście Powiatu Tomaszowskiego panu Mirosławowi Kuklińskiemu.

{joomplucat:1391 limit=6|columns=3|ordering=random}

joomplu:20867
{joomplucat:1386 limit=6|columns=3|ordering=random}
joomplu:17547

Na początku listopada zakończyła się rekrutacja do drugiej tury projektu „Strefa profesjonalistów”. Do projektu przystąpili kolejni uczniowie: 10 grafików, 10 fototechników, 10 fryzjerów i 6 plastyków. W niedzielę 19 listopada w ramach trzyczęściowego szkolenia instruktażowego „Nowe Trendy” odbyły się pierwsze zajęcia dla fryzjerów. Uczniowie nauczą się nowych technik strzyżenia, koloryzacji i upięć, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności zawodowe, które wykorzystać będą mogli zarówno w trakcie stażu, jak i przyszłej pracy zawodowej.

{joomplucat:1191 limit=12|columns=3|ordering=random}

W środę 22 listopada grupa młodzieży z klasy 2F wraz z opiekunem panią Eweliną Grałek uczestniczyła w spotkaniu ze stylistą panem Ireneuszem Harbuzem w Tomaszowskim Stowarzyszeniu Amazonek. Prowadzący zajęcia ciekawie podpowiadał jak sprawdzić jakim typem kolorystycznym jesteśmy, jakie kolory do nas pasują, w co się ubierać, jaki kolor włosów będzie odpowiedni oraz jak wykorzystać tą wiedzę w pracy z klientem. Dawał z siebie wszystko, żeby zarazić młodzież pasją do fryzjerstwa. Uczniowie mieli okazję posłuchać jak wykonywane są peruki, jak o nie dbać i pielęgnować żeby posłużyły jak najdłużej. To bardzo cenne rady dla uczniów, którzy myślą o pracy w zawodzie fryzjera. Wiele osób zmaga się z chorobą nowotworową i nosi perukę a nie każdy fryzjer chce podjąć się tak ciężkiego zadania jakim jest strzyżenie peruki.

joomplu:17652
{joomplucat:1195 limit=6|columns=3|ordering=random}

W dniach 25-28 maja odbył się plener w Spale, w którym wzięli udział uczniowie Liceum Plastycznego pod opieką nauczycielek rysunku i malarstwa: pani Anny Kunki-Kawełczyk i pani Anny Marii Jurewicz. Wystawa poplenerowa obrazów autorstwa uczniów szkoły odbędzie się w czerwcu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz.

joomplu:15874
{joomplucat:1098 limit=4}

Dnia 20 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Stefana Marcinkowskiego – członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor ZSP6 Magdalena Fałek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II Fo i III Fo wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych i teoretycznych Małgorzatą Wojtkiewicz i Dariuszem Kubrynem. Pan przedstawił nam historię kilku najważniejszych postaci zasłużonych w dziejach fotografii. Następnie, prezentując swoje prace, zapoznał uczniów ze swoim sposobem postrzegania świata przez wizjer aparatu. Zdjęcia przedstawiały charakterystyczne miejsca Tomaszowa Mazowieckiego w niecodzienny sposób, np. inne spojrzenie na Niebieskie Źródła. Pan Stefan Marcinkowski dokonał również oceny prac naszych uczniów, podczas której mieliśmy okazję do dyskusji z artystą. Wszystkie uwagi będą cenne dla nas.

Na spotkanie przybył również Pan Zygmunt Dziedziński – fotograf amator, autor kilku wystaw zdjęć przedstawiających piękno Powiatu Tomaszowskiego. Zaprezentował nam swoje prace i opowiedział o dokonaniach w dziedzinie fotografii. Otrzymaliśmy również zaproszenie na kolejną autorską wystawę.  

{joomplucat:1044 limit=4}